PRÍSTROJOVÁ LYMFODRENÁŽ

Čo to je?

Tlaková masáž, vykonáva ju lymfodrenážny prístroj zložený z návlekov na obe končatiny až po prsia. Aktivuje tok lymfy a zabezpečuje rozprúdenie lymfatického systému v tele, ktorý je dôležitou súčasťou imunitného systému. Je účinná proti celulitíde, tukovým vankúšikom na stehnách, zadku, bokoch, brušku a opuchnutým nohám. Vďaka tlaku je veľmi príjemnou a osviežujúcou procedúrou.

Výhody

  • Detoxikuje organizmus
  • Prevencia a odstraňovanie celulitídy
  • Prevencia pred vznikom kŕčových žíl
  • Znižuje nadváhu
  • Pomáha pri opuchoch končatín
  • Pomáha pri bolestiach svalov a chrbta
  • Odstraňuje únavové stavy
  • Pomáha pri migrénach a bolestiach hlavy

Pre koho je vhodná?

Vodná pre všetkých, ktorí si chcú odpočinúť, rovnako tým, ktorí v zamestnaní dlho stoja alebo sedia a ich lymfatický systém nemôže dostatočne pracovať. Osobám, ktorých trápi celulitída, nadváha, slabý imunitný systém či opuchy končatín. Vhodná pri znižovaní svalovej horúčky. Nie je vhodná pre tehotné ženy, onkologických pacientov či pacientov s kožnými ochoreniami.

Ako funguje?

Na spodnú časť tela sa nasadia návleky. Masáž končatín sa odohráva na základe kompresie vzduchom nafukovaných návlekov. V jednotlivých komorách návlekov sa v stanovených intervaloch vytvára zvoľna postupujúci tlak, ktorý účinne nahradí nefungujúcu svalovú pumpu. Vznikajú jemné, rytmické tlakové vlny. Odplavujú sa toxické látky z telesných tkanív.

Na dosiahnutie želaných účinkov sa odporúča absolvovať 10 až 20 procedúr. Prvých 10 procedúr 2 – 3x týždenne, ďalšie 1 – 2x týždenne. Efekt je trvalý, pokiaľ sa udržiava rozumná životospráva, odporúča sa udržiavacia kúra 1 – 2x mesačne. V priebehu kúry je potrebné dodržiavať pitný režim, 2 – 3 litre čistej vody prípadne nesladených bylinkových čajov, zdravú výživu s dôrazom na zeleninu, ovocie, celozrnné obiloviny, nízkotučné mäso a mliečne výrobky. Odporúča sa kúru dopĺňať pravidelným cvičením a striedavým sprchovaním sa studenou a teplou vodou.